Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies) analitikos tikslams (Adroll). Sutikdami spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detaliau skaitykite čia

Auksinė 3 minučių taisyklė odai po dušo

Parengė Ramune 2018/07/12 0 Komentaras (-ai)

Na prisipažinkite, kiek iš jūsų išlindusios iš dušo dažniausiai patingite palepinti kūną kremu ar pieneliu? Taip, kad kūno kremas ir losjonas – reikalingas, žinome visos ir, ko gero, jų turime tikrai ne viena, tačiau... pasinaudoti dažnai pamirštame.

Maudynės duše, šiltas vanduo ir higieninės priemonės sausina odą, todėl norint, kad ji neprarastų savo elastingumo, pagal odos tipą ir poreikius, reikia naudoti pienelį, losjoną, kūno sviestą arba kremą. Taip padėsite odai atstatyti apsauginį barjerą, sumažinsite tempimo pojūtį ir sugrąžinsite jai sveiką spindesį bei stangrumą.

Dermatologai sako, kad norit džiaugtis glotnia ir elastinga oda reikia ne tik reguliariai naudoti kūno puoselėjimo priemones, bet ir laikytis auksinės 3 minučių taisyklės išėjus iš dušo.

 

Prausiantis atsiveria odos poros ir ji yra pasiruošusi geriau įsisavinti visus aktyviuosius ingredientus, tad vos išlipus iš vonios ant šiek tiek drėgnos odos tepdamos priemonę sutaupysite ir pačios priemonės, nes ji geriau pasiskirstys, ir, tuo pačiu – pasieksite didžiausią jos efektyvumą.

 

Pirmąsias 3minutes po maudynių oda būna aktyviausiai pasiruošusi absorbuoti visas medžiagas, kurios norime, kad įsigertų giliai į odą, o ne tik liktų paviršiuje.

Visos priemonės, kurias tepate ant kūno po prausimosi, į odą įsigeria greičiau ir giliau, todėl 3 minučių taisyklė itin svarbi ir turinčioms sausą odą ar dermatitą. Po dušo svarbu kuo greičiau pasirūpinti probleminėmis vietomis ir  užkirsti kelią didesniam odos sausėjimui.

„Iškart po maudynių, ne vėliau nei per 3 min., odą būtina ištepti tinkamu drėkinamuoju kremu. Tuomet ji liks lygi, neatsiras mažyčių įtrūkimų, per kuriuos gali patekti bakterijų ar kitų dirginančių medžiagų, galinčių sukelti odos uždegimą“,  – sako gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė. Itin sausos odos savininkai, norėdami atstatyti odos drėgmės pusiausvyrą, drėkinamųjų priemonių sudėtyje turėtų dairytis natrio laktato, kuris drėgmės kiekį odoje padidina net iki 84 proc.

Taip pat ši auksinė 3 minučių taisyklė itin svarbi ir naudojant modeliuojamąsias kūno priežiūros priemones, kai siekiama  kovoti su riebalų sankaupomis ir įsisenėjusiu celiulitu. 

Netikinčios ir norinčios patikrinti visas teorijas, gali atlikti labai paprastą eksperimentą: po maudynių vieną koją patepkite per 3 min, o kitą - po 30 min. Bus labai akivaizdu, kiek priemonės reikia rezultatui pasiekti ir, koks skirtingas bus pojūtis pasitepus kremu.

Pasirūpink, kad turėtum odą, kurią norisi liesti  :)

Komentuoti