Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies) analitikos tikslams (Adroll). Sutikdami spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detaliau skaitykite čia

10 dalykų, kurie kenkia Tavo plaukams

Parengė Ieva 2015/06/04 0 Komentaras (-ai) Veidui,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sveikus plaukus lengva atpažinti: jie žvilga, nėra pasišiaušę, juose gražiai žaidžia šviesa. Plaukų pigmentas nepraradęs intensyvumo, o užsidarę plauko žvyneliai (nors ir nematomi) saugo drėgmę plauko viduje. Vėjas, vasaros saulė, patalpų šildymas ir vėsinimas, baseinų vanduo, netinkamas maitinimasis ir dažymas – tai tik keli plaukus veikiantys faktoriai. Plaukų priežiūros priemonės gali pastebimai pagerinti plaukų būklę, tačiau labai reikia jais rūpintis kasdien.

 

  • 1. Naudoji šampūną ir kondicionierių viename buteliuke (2in1) ar labai stipriai plaukus švarinančius šampūnus.

Šampūnai turi būti švelnūs, o kondicionieriai naudojami iš atskiro buteliuko.

 

  • 2. Retai plauni plaukus, o šukuosenos formavimui naudoji daug priemonių.

Jei  nori – plauk galvą kasdien, nes daugelyje plaukų formavimo priemonių yra silikonų, kurie tarsi aplipina plauką ir jis labai gerai traukia įvairiausius nešvarumus.

 

  • 3. Niekada nešveiti galvos odos.

Bent kartą per mėnesį naudok šveitiklį, kad pašalintum apmirusias galvos odos ląsteles. Šveitiklių nesunku nusipirkti arba prašyk savo kirpėjo atlikti tą šiurkštoką, bei gaivinančią procedūrą.

 

  • 4. Nedrėkini plaukų.

Sveikas plaukas turi apie 10% vandens. Kartą per savaitę rask laiko drėkinamajai plaukų kaukei.  

 

  • 5. Šukuoji plaukus kaip kilimą.

  Mechaniniai plauko pažeidimai sunkiai gydomi. tam reikia laiko ir žirklių. Negali iššukuoti – papildoma kondicionieriaus ar kaukės porcija ir retos šukos tau padės.

 

  • 6. Plaukus džiovini bet kaip.

Plaukus džiovink ta kryptimi, kuria jie auga. Oro srovę nukreipk nuo plaukų šaknų žemyn link plaukų galiukų.Taip džiovinamų plaukų žvyneliai labiau priglus ir plaukai bus lygesni.

 

  • 7. Džiovini karšta srove.

Plaukus džiovink kuo vėsesnio oro srove. Jei plaukai labai šlapi, pradėk šiltu oru, o paskui perjunk šalto oro srovę. Tai toks pats puikus poveikis plaukų žvyneliams, kaip šaltas dušas mūsų kraujagyslėms.

 

  • 8. Šukuoji plaukus metaliniais ir plastikiniais šepečiais.

Natūralaus plauko šepečiai yra tankūs, gal keistoki ar nepatogūs, bet jie tarsi poliruoja plaukus, nes šukuojant pasišiaušę plauko žvyneliai yra mechaniškai priveriami.

 

  • 9. Persistengi.

Net ir geriausios priemonės, kai jų per daug plaukus tarsi “apklijuoja”. Skaityk instrukcijas, laikykis gamintojų patarimų. Naudok tuos produktus, kurie tinka tavo plaukų tipui arba sprendžia tavo plaukų bėdas, tada plaukams suteiksi to, ko jiems trūksta. Su saiku.

 

  • 10. Dažai plaukus netinkamai.

Jei dažai plaukus pati, visada laikykis instrukcijų, ypač nurodyto dažymo laiko. Svarbu, kad pigmentas patektų į plauko vidų ir žvyneliai spėtų užsidaryti. Beje, dažyti plaukai labiau spindi, nes juose pigmentas pasiskirstęs vienodai ir puikiai atspinti šviesą - tik pažvelkit į tamsius dažytus plaukus! Nedažytuose plaukuose pigmentas pasiskirstęs nevienodai, tad natūralūs plaukai gali niekad neblizgėti taip, kaip dažyti. Tavo teisė rinktis!

Žymos: biovax

Komentuoti