Karantinas į mūsų kasdienę rutiną jau spėjo įnešti nemažai naujovių. Su vienomis susigyvenome lengviau, prie kitų vis dar mokomės priprasti. Panašu, kad apsauginės veido kaukės turės tapti neatsiejamu gyvenimo palydovu tiek einantiems į darbus, tiek leidžiantiems laisvalaikį lauke, tiek ir į mokyklas kulniuojantiems mažiesiems.

 

Tad šis įrašas skirtas tam, kad sudėliotume esminius akcentus, į ką atkreipti dėmesį renkantis apsauginę veido kaukę. Nuo to, ar mokėsime išsirinkti tinkamą, priklausys mūsų gyvenimo kokybė, nes kaukes dėvėsime didžiąją dienos dalį.

Medžiaginė veido kaukė

 

Priminsiu, kad kaukės užduotis – apsaugoti mūsų kvėpavimo takus ir neleisti į juos patekti ore sklandančioms bakterijoms ir virusams. Taip pat ne ką mažiau svarbi kaukės misija – užkirsti kelią viruso patekimui į aplinką. 

 

Vaikiška veido kaukė

 

Pirmasis, esminis, pasirinkimas kokį kaukės tipą norime dėvėti: vienkartinę ar daugkartinio naudojimo.

 

Rinkdamiesi vienkartinę veido kaukę atkreipkite dėmesį ar ji turi CE ženkliuką, kuris garantuoja, kad  prekė atitinka visus Europos Sąjungos  keliamus saugos, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus. Dar ne mažiau svarbus akcentas – vienkartinė kaukė yra VIENKARTINIO naudojimo. Jeigu jūs ją dėvėsite kelias dienas, jokios apsaugos ji jums nesuteiks.

 

Rinkdamiesi daugkartinio naudojimo veido kaukę visų pirma turite nuspręsti, kokio audinio kaukė jūsų veido odai bus tinkamiausia. Rinkoje atsirado daugybė variantų, nuo pašiepiančių ir požiūrį į saugumą demonstruojančių nertų ar net tinklinių kaukių, iki šilkinių, sintetinio audinio kaukių.

Kaukę dėvint ilgą laiką, svarbu, kad audinys būtų kuo natūralesnis. Tam puikiai tinka linas ir medvilnė. Toks audinys neapsunkina kvėpavimo, tačiau norint, kad kaukė atliktų savo funkciją ir saugotų jus nuo oro lašeliniu būdu sklindančio viruso, privalote rinktis tą kaukę, kurią sudaro daugiau audinio sluoksnių. Taip būsite tikri, kad jūsų dėvima kaukė pakankamai gerai filtruos skirtingo dydžio daleles ir mikrobai nepateks į jūsų kvėpavimo takų sistemą. 

Medvilninė veido kaukė

Medvilninė veido kaukė

 

Dar vienas dalykas į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį – kaukės forma. Rinkitės tokią, kuri tobulai priglustų prie jūsų veido, tačiau nesukeltų diskomforto. Geriausia, jeigu yra galimybė reguliuoti juostelių dydį, taip pritaikysite kaukę individualiai ir garantuosite, kad ji nepaliks jokių oro tarpų pro kuriuos galėtų patekti virusas.

Medžiaginė veido kaukė vyrui

 

Daugkartinio naudojimo kaukės gali būti vientisos, o gali viduje turėti kišenėlę su keičiamu audinio sluoksniu. Tokios kaukės praktiškesnės, nes bet kada galite įsidėti švarų sluoksnį ir taip būti tikri, kad kaukė funkcionuoja tinkamai. Esant nenumatytoms aplinkybėms, keičiamą vidinį kaukės sluoksnį galite pakeisti vienkartine nosine ir pan.

Medvilninė veido kaukė

Medvilninė veido kaukė

 

Išsirinkus tinkamiausią kaukę, ypač svarbu taisyklingai ją dėvėti, kitu atveju ji atliks tik aksesuaro vaidmenį. Tad atminkite, kad  kaukė turi dengti tiek burną, tiek nosį. Visi kaukės kraštai turi būti prigludę prie veido ir nepalikti jokių atvirų tarpų.

Medvilninė veido kaukė

P.S. Nuotraukose matomos kaukės yra pasiūtos iš 5 sluoksnių medvilnės. 3 vidiniai sluoksniai išsiima, juos galima skalbti ir lyginti atskirai nuo kaukės. 

Kaukę galima skalbti rankomis ar skalbimo mašinoje iki 60 ºC temperatūros

Daugkartinio naudojimo kaukė puikiai priglunda, yra higieniška, ergonominio dizaino. Nedirgina odos, nes pasiūta iš natūralaus pluošto ( 100% medvilnės). Gera žinia šešiojantiems akinius – nerasoja akinių stiklai, nes viršutinis kaukės kraštas prispaudžiamas akiniais. 

Kaukės gumytes galima reguliuoti pagal savo dydį.

 

DYDŽIŲ LENTELĖ:

L dydis – rekomenduojamas suaugusiam žmogui.

M dydis – rekomenduojamas paaugliui arba smulkesnio veido suaugusiajam.

S dydis – rekomenduojamas vaikams (nuo 6 metų).